CEMİL İPEKÇİ, ESKİ TUĞLA FABRİKASINI GEZDİ

Sonsuz Şükran Köyü Projesi kapsamında düzenlenen ‘Büyük Buluşma’ etkinliğine katılmak üzere Konya’nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş beldesine gelen ünlü modacı Cemil İpekçi, Sanat Mahallesinin civarında bulunan eski bir tuğla fabrikasını ziyaret etti.

Projenin mimarı, yönetmen Mehmet Taşdiken’le birlikte mekanı gezen İpekçi, buranın ileride bir terakota atölyesi (güzel sanatlara hazırlık kursu) haline dönüştürüleceğini belirterek, “Burası eski bir tuğla fabrikası ama özelliğini hiç yitirmemiş. Burası belki Türkiye’nin en büyük terakota atölyesi olacak. Önünde kafe ve restoranı, üzerinde bulunan büyük mekan ise teras kafe ve atölyeler haline dönüştürülebilecek” dedi.

Sonsuz Şükran Köyü’nün civarında bulunan, ancak bugüne kadar değerlendirilememiş mekanların da bundan böyle değerlendirilmesine çalışacaklarını anlatan İpekçi, sanat köyünün civarında bu atölyelerle bir bütünlük oluşturmak istediklerini söyledi. Sanat Mahallesinde yapımı devam eden kerpiç evleri inceleyen İpekçi, burada bir ailenin bebeğini kucağına alarak sevdi. Çocukları çok sevdiğini, onların henüz ırk ve inanç ayrımının olmadığını, sadece sevgiye ihtiyaçları olduğunu anlatan İpekçi, Sonsuz Şükran Köyü’ne yerleşen sanatçıların kendi atölyelerinde ürettikleri eserlerin gelecekte sergileneceği festivallerin yapılacağını, buraya yurt dışından da sanatçıların geleceğini söyledi.

İpekci, daha sonra bölgedeki Beyşehir Gölü manzaralı yüksek kesimlere çıkarak kekik topladı.

Reklamlar
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: