Sanatçılar buluşuyor

Sonsuz Şükran Köyü Projesi kapsamında düzenlenen “büyük buluşma” etkinliği devam ediyor.

Fransız Sokağı’nın kurucusu Beyşehirli yönetmen Mehmet Taşdiken’in hayata geçirdiği “Sonsuz Şükran Köyü” Projesi kapsamında düzenlenen “büyük buluşma” etkinliği devam ediyor.

Hüyük ilçesine bağlı Çavuş beldesinde gerçekleştirilen sanat etkinliği sürerken, tanınmış sanatçılar ile kültür adamları da bölgeye gelmeye devam ediyor.

Çavuş Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, belde halkı olarak yöreye gelen sanatçıları hep birlikte kucakladıklarını belirterek, “Beldeye değil, bölgeye yönelik bir buluşma idi. Sanatçılarla vatandaşlarımız hep iç içe oldu. Dünyada böyle bir proje yok. Tüm hemşehrilerimiz ve beldemizin kanaat önderleri ile birlikte bu projeye sahip çıktık, gelen misafirlerimizi kucaklamaya çalışıyoruz. Etkinlik ile ilgili ise misafirlerimizden olumlu yönde yorumlar alıyoruz. Bu da bizleri mutlu ediyor” dedi.

20 Temmuz’a kadar sürecek etkinlik kapsamında görev alan sanatçıların sırasıyla bölgeye geldiğini kaydeden Çiğdem, görevini tamamlayan isimlerin ise daha sonra bölgeden ayrıldığını dile getirerek, “Görevi olduğu gün herkes geldi. Bundan sonraki günlerde sürpriz isimler gelmeye devam edecek. Etkinliğimiz çerçevesinde her gün müzikli akşamlar, ödüllü filmlerin gösterimleri, gündüz ise atölye çalışmaları ve söyleşiler oluyor.”diye konuştu.

Bu arada, etkinliğin dünkü bölümünde köy meydanında bir panel düzenlendi. “Konya’da Organik Tarım Köyleri ve Kırsal Kalkınmaya Etkisi” konulu panel Karatay Üniversitesi organizasyonuyla gerçekleştirildi. Karatay Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Babaoğlu’nun yönettiği panele Konya İl Özel İdaresi Kırsal Kalkınma ve Tarım Daire Başkanı Raşit Turan ile Tarım İl Müdürü İbrahim Doster konuşmacı olarak katıldı.

Etkinlik kapsamında önceki gün “Polis”, dün ise “Hayatın Tuzu” adlı filmler gösterildi.

Reklamlar
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: